Psí psychologie / Odborná převýchova psů

Máte doma psa, kočku a myslíte si, že mají problémové chování nebo nějaké abnormální chování, které Vám dělá starosti? Jsme zde pro Vás a vašeho miláčka. Naštěstí existují četná řešení např. Behaviorální medicína a terapie, což je moderní veterinární obor zabývající se etologii a psychologií zvířat, zmiňovaná terapie musí být ale realizována, pouze pod dohledem a péčí odborného zvířecího terapeuta / Behaviour therapy specialist animal /, který vašemu zvířeti nabídne nové kladné a pozitivní pracovní vztahy. 

Vítáme Vás na prezentaci odborné firmy, která se zabývá řešením a odstraňováním problémového či jinak abnormálního chování psů a dalších zvířat, dále terapií nemocných zvířat a terapií chronicky nemocných zvířat. Naše specializovaná firma se přes patnáct let zabývá odborným odstraňováním problémového či jinak závadného či abnormálního chování psů, koček a dalších zvířat / krávy, koně, potkani, papoušci,  apod. /, dále napomáhá svojí činností majitelům zvířat k vzájemnému porozumění a bezproblémovému soužití...

Nikdy jsme netvrdily, že jsme ti nejlepší na světě, kdo Vám může převychovat Vaše zvíře, nikdy Vám nezaručíme, že právě Vašeho čtyřnohého miláčka dostaneme z jeho prekérky. V našem oboru nejde být ani nějaký mistr, protože každé zvíře je originální tvor, který nás v něčem obohatí, a v něčem něco nového naučí!!!

Ale, i my se musíme celoživotně vzdělávat v našem oboru, proto tak činíme a neusínáme na vavřínech a sledujeme také novinky z vědeckého i praktického programu Behaviorální medicíny zvířat. Vždy, uděláme maximum proto, aby se problémové chování vašeho psa dostalo min. do stavu, který budete akceptovatelný jak pro nás, tak pro majitele. Pes, kočka apod. jsou velmi citlivé živé bytosti, a podle toho k nim přistupujeme.

Náš zvířecí klient v nás musí mít důvěru, bez té bohužel nemůžeme spolupracovat. Nestalo se však za více jak 20 let odborné praxe, abychom si neporozuměli s naším zvířecím klientem. Nutnost zapojení majitele do naší Ambulantní, Diagnostikové a Stacionární Behaviorální terapie problémového zvířete považujeme za NUTNOST!

Bez vzájemné úzké spolupráce s majitelem zvířete NIKDY!!!

nepřebíráme zvíře tzv. na terapii / převýchovu /

Naším hlavním cílem Behaviorální terapie zvířat je dostat problémové chování zvířete do vyrovnaného stavu a naučit majitele zvířete jak zacházet se svým miláčkem, jak umět číst svého miláčka, jak předcházet konfliktním nebo problémovým situacím, jak prostě společně žít bez omezování, bez vzájemného stresu v klidu a k radosti všech členů Vaší smečky. Existuje mnoho příčin problematického psího chování a má spoustu podob. Přesnější definice mé práce zní takto: odhalování základních i složitých příčin závadného chování.

Abnormální chování psů může mít různorodé příčiny např.: dědičné příčiny, dědičné činitele, poranění mozkovny a některé fyziologické stavy jsou bohužel důsledkem nesprávného zacházení se psem či jiným zvířetem. Proč se pes chová tak, jak se chová, vedení majitele k pochopení těchto kauzálních příčin, navrhování modifikačních programů terapie závadného chování, jež povedou k jeho změně, a učení majitele psa jak takový program využívat ve prospěch vzájemné komunikace se psem.

Přes 17 let se zabývám řešením a odstraňováním závadného nebo jinak problémového a abnormálního chování u psů všech plemen včetně kříženců. Na naší Behaviorální praxi se obrací majitelé psů nejen z ČR, ale i ze Slovenska, Německa, Rakouska, Maďarska, Polska a Ruska. Za běžný rok projde u nás behaviorální terapií zhruba 35 - 40 psů. Většinou se jedná o stacionární druh terapie, pak následuje ambulantní terapie a v neposlední řadě konzultace a poradenství v naší Behaviorální ordinaci, kde přivítáme zhruba 8 - 7  psů za týden. 

Někdy se jedná o akutní jindy o chronické onemocnění psychického stavu zvířete. Jsme moc rádi, že se dosud žádný náš pacient nemusel nechat pro své závadné chování utratit, a všichni psi jsou u své vlastní lidské rodiny, kde již prožívají šťastní chvíle svého života. Samozřejmostí je, že si s majiteli i po delší době dopisujeme, voláme, aby jsme se ujistili, že je všechno v pořádku. Někdy se stává, že naši bývalí pacienti přijíždějí na naše kynologické víkendové výcvikové semináře.

Naším cílem je poskytovat profesionální služby v oblasti behaviorální terapie všem našim stálým i budoucím klientům k oboustranné spokojenosti. Pouto člověka a psa nemůže být vztahem nahodilým, sporadickým, ale kontinuálním a pokračujícím. Tento vztah musí nejen přinášet užitek, ale musí být významný pro obě strany. 

Nepostradatelná je i citová vazba na psa, která musí být velmi pevná, především když majitel psa věnuje svému čtyřnohému příteli čas, úsilí, a peníze.

  • Máte psa rváče a agresora? Musíte počítat s úhradou ošetření a léčení poraněných zvířat, kterou po Vás bude jejich majitel vyžadovat / cca léčba od 3 tis / měsíc, záleží také na počtu napadených psů vaším psem v daném měsíci.
  • Zničení vybavení bytu a osobních věcí / od 1 tis. /za měsíc
  • Neshody se sousedy / štěkání a vytí psa, škrábání na dveře apod. / to se nedá penězi ani vyčíslit

Problémy při sociálních aktivitách / návštěvy, výstavy, výcvik na cvičišti, venčení, veterina - hysterie, bojácnost, agresivita apod. .... a takhle bych mohl pokračovat do nekonečna!!!V případě, že se při pouhém podezření na problémové chování vašeho psa ihned obrátíte na nějakého specialistu, budete tím mít patrně do budoucna ušetřeno mnoho finančních prostředků i nervů, protože se případná diagnostika problémového chování vašeho psa podchytí včas a terapie je zcela úspěšná !!!

CHOVÁNÍ A TERAPIE - často nevíme, proč se psi chovají tak, jak se chovají. Ale naštěstí můžeme léčit nepříjemné chování úspěšně, na základě detailní anamnézy psa a odstranit tak příčiny závadného chování. Behaviorální terapie závadného chování je zaměřena na tzv. převýchovu dosud závadného chování u daného psa. V mnoha případech, jemná a cílená práce se psem a rozsáhlé odměňování za správné chování, jak je používána v naší terapii, má regenerační účinky na psí temperament a chování, které bylo z jakéhokoliv důvodu porušené.

Jemná a nenásilná behaviorální terapie Vám zajistí přístup k sebevzdělávání, sama o sobě může stačit k odstranění nežádoucího chování nebo k usměrnění emocí psa. Ale, to je často pomalý proces-majitelé psů obvykle chtějí rychlejší výsledky. Ale zde nemůžeme bohužel posloužit, protože klademe důraz na klidnou a vyrovnanou metodiku terapie, kam zařazujeme i školení majitele psa. Kromě použití verbální a intonační terapie, může být převýchova urychlena pouze správně zvolenou terapií z oblasti behaviorálního chování. V této oblasti budete seznámeni s technikami, které využíváme při terapii závadného psího chování: hry, relaxace, desenzibilizace, klimatizace, odměna-trest. Oni nejsou až tak moc těžké se naučit a používat.

" Omlouváme se našim návštěvníkům stránek za to, že Vám nepodáváme žádné "zaručené" rady, o které nás dnes a denně žádáte, ať už telefonicky, emailem nebo pomocí skype. Nemůžeme někomu radit, když neznáme místo kde pes žije, neznáme ho osobně, neznáme majitele, neznáme sociální zázemí psa, neznáme pro nás velmi důležité informace o psu apod.

Proto jsme před několika lety založili Behaviorální poradnu pro psy s problémovým chováním, kde veškeré problémové chování psa s objednaným klientem dopodrobna probíráme, a hledáme vhodnou terapii pro problémového psa. Podrobná anamnéza a následná diagnostika problémového psího pacienta je naprosto nezbytná k vyhotovení postupu další terapie psa!!!

Děkujeme za pochopení.

Provozní doba k objednávání klientů: Po - Čt 16.00 - 18.00 na TEL: +420 777 831 343

PO – PÁ / dle domluvy / pro klienty z bližších vzdáleností

SO - NE / dle domluvy / pro klienty z větších vzdáleností

Vojta Maurer / Psí psychologie, trénink psů, behaviorální specialista na chování zvířat

Dog behaviorist - specialist Vojťas Maurer / 2001 - 2019 /

Psí psychologické centrum Starý Pelhřimov

Email: psychologpsu@gmail.com

TOPlist