PSÍ PSYCHOLOGICKÉ CENTRUM

Je mnoho způsobů, jak se zabývat zvířaty. Jedním z nejhezčích je pozorovat psy v jejich přirozeném prostředí, třeba jak dovedou celé hodiny dovádět na louce, hrát si se svými psími kolegy nebo řešit si problémy bez účasti lidského vměšování.

Ale i v běžném životě musí psi i lidé dodržovat mnoho pravidel, protože jen tak mohou být spokojeni všichni zúčastnění i jejich blízké okolí. Vzhledem k tomu, že člověk je schopen vžít se do určité míry psychiky psa, pes / zvíře/ žije jen ve svém psím světě a vždy se bude chovat jako pes, žijící ve své lidské smečce.  Podle definice Heini Hedigera, jednoho z nejvýznamnějších behaviorálních specialistů na psychologii zvířat, je psychologie zvířete souhrnem výzkumu chování plus empatického porozumění. Zvíře se stává osobností, aniž by docházelo k jeho polidštění.

Zrušení / odnaučení / nežádoucího / závadného / chování u zvířat musíme rozumět potlačení nějaké naučené reakce.  Velký a rozšířený problém ve vztahu ke psovi dělají majitelé, že své miláčky nevědomky a v nesprávnou chvíli za něco odměňují nebo je uklidňují. Mnoho lidí zapomíná na to, že u psů platí stejná zásada jako u lidí: Každá pozornost, i ta negativní !! může být za určitých okolností pokládána za odměnu.

Vojta Maurer / Psycholog psů, Dog Training&Dog Behavior Experts

( PPC 2001 - 2020 )

Starý Pelhřimov / Kraj Vysočina / Česká republika

Tel: 777 831 343
www.psipsycholog.cz

http://www.psiskola.net

Email: psychologpsu@gmail.com

TOPlist
Psí psychologické centrum / Psí psycholog Vojta Maurer - odborná terapie problémového chování psů a koček, poradenství v oblasti poruch chování u zvířat. Psí psychologické centrum spadá pod K-9 Training IČ 86877992 majitelka firmy: Zdeňka Maurerová, Starý Pelhřimov, Czech republic: Tel: +420 607 802 268